Oil & Gas

Rozwiązania dedykowane branży

Oil & Gas

Oil and Gas, czyli przemysł naftowy i gazowy często operuje w miejscach o ekstremalnych temperaturach. Technologia wykorzystywana w regionach arktycznych musi wytrzymać nawet -60°C, podczas gdy w klimatach tropikalnych, gdzie temperatura sięga nawet 90°C, musi działać niezawodnie. Wrażliwe urządzenia kontrolne elektryczne oraz komponenty do przesyłania sygnałów lub energii muszą być chronione odpowiednimi obudowami, aby uniknąć ich uszkodzenia. Produkty takie jak dławnice kablowe i obudowy przemysłowe muszą być wykonane w wersji EX, czyli posiadać odpowiedni certyfikat ATEX.
Gazy naturalne i paliwowe, a także łatwopalne ciecze, takie jak benzyna i olej, to substancje podatne na wybuch. Kontakt z potencjalnymi źródłami zapłonu musi więc być absolutnie unikany podczas produkcji, przelania/przenoszenia i transportu tych substancji. Odpowiednia technologia obudów odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa w tym krytycznym sektorze.

Nasze obudowy Ex oraz stacje kontrolne do produkcji w branży naftowej i gazowej znajdują zastosowanie zarówno na lądzie, jak i na morzu. Możemy dostarczyć, na przykład:

Stacje kontrolne Ex ed z poliestru do jednostek operacyjnych pojazdów czołgów cysternowych
Panele kontrolne Ex d jako jednostki operacyjne na platformach offshore
Wyposażenie Ex HMI do monitorowania wiertła, wizualizacji procesów i kontroli
Rozwiązania Ex HMI do zastosowań w zakresie farm zbiorników, procesów załadunku i napełniania na odległość

Jeśli jesteś zainteresowany bezpiecznymi rozwiązaniami z certyfikatem ATEX, skontaktuj się w dowolnym momencie z naszym zespołem, który jest zawsze gotowy do udzielenia Ci wszelkich niezbędnych informacji.

Oil & Gas: Zapoznaj się z naszą oferta produktów w wersji EX oraz poznaj producentów, z których rozwiązania znajduja się w naszym asortymencie ROSE Systemtechnik, PFLITSCH, Pepper+Fuchs, WISKA.

Zabezpiecz elektronikę już dziś!